اخبار

واتساپ دو قابلیت جدید به پیام‌رسان خود اضافه می‌کند

به‌تازگی گزارشی از واتساپ منتشر شده است که از اضافه شدن دو قابلیت برای بهبود تماس گروهی و افزایش امنیت این پیام‌رسان خبر می‌دهد.

 

این ویژگی ظاهرا برای ساده‌سازی هرچه بیشتر تماس‌های گروهی فعال شده است. همچنین با فعال شدن آن، واتساپ ازلحاظ عملکردی به زوم و اسکایپ نزدیک‌تر می‌شود. کاربران این پیام‌‌رسان دیگر می‌توانند حتی اگر شروع یک تماس گروهی را از دست دادند، در بخشی از آن حضور داشته باشند.

امنیت واتساپ

در نسخه‌ی آینده واتساپ اندروید یک ویژگی اضافه خواهد شد که ابتدا به سیستم‌عامل iOS رسیده بود. قرار است در آینده‌ای نزدیک، نام بخش قفل اثرانگشتی به قفل بیومتریک تغییر کند. دلیل تعویض نام این بخش، اضافه شدن حسگر تشخیص چهره به روش‌هایی است که می‌توان به وسیله‌ی آن قفل واتساپ را باز کرد. عملکرد بخش امنیت این پیام‌رسان مشابه قبل باقی خواهد ماند. کاربران می‌توانند حالتی را انتخاب کنند که واتساپ به‌طور خودکار قفل شود و برای بازکردن دوباره‌ی آن از اثر انگشت یا چهره خود استفاده کنند.

این یک قابلیت بسیار خوب برای دستگاه‌هایی مانند سری پیکسل ۴ است که به حسگر تشخیص صورت برای امنیت دستگاه اعتماد می‌کنند؛ گوگل تصمیم گرفته است که در بخش امنیتی این خانواده از حسگر اثر انگشت استفاده نکند. اکنون کاربران این دستگاه نیز می‌توانند امنیت بیومتریک را به پیام‌رسان واتساپ اضافه کنند. هنوز مشخص نیست که آیا روش‌های بیومتریک دیگری نیز برای بازکردن قفل به واتساپ اضافه می‌شوند یا فعلا می‌توان تنها از اثر انگشت و چهره استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.